Program 2022

Det er hyggelig å kunne invitere til Emballasjedagene på Scandic Park Sandefjord. Dette er en årlig seanse som samler sentrale personer fra hele emballasjens verdikjede.

Vi tror det kommer mange mennesker og er glade for å kunne møtes igjen 😊

PROGRAM TORSDAG 10. NOVEMBER

10.00 – 10.05: Åpning ved Emballasjeforeningens styreleder.

10.05 – 10.15: Politisk innlegg

10.15 – 11.00: Nortura, konserndirektør for rødt kjøtt, Lars Gunnar Johnsen

11.00 – 11.30: Krig i Europa, strømkrise og inflasjon: makroøkonomiske utsikter v/ seniorøkonom Sara Midtgaard, Handelsbanken

11.30 – 11.45: Pause

11:45 – 12:05: Status for EUs arbeid med plast og emballasje v/ Christoffer Back Vestli, Europakommisjonen

12.05 – 12.25: Plastretur: Slik får vi sirkulær plastemballasje i Norge v/ Karl Johan Ingvaldsen

12.25 – 13:05: Bærekraftig emballering: Trender og utvikling v/ Helga Næs og Ole Jan Myhre, Emballasjeforsk

13.05 – 14.00: Lunsj

14.00 – 14.20: Kavli – Alpakka-prosjektet og sirkulær metallemballasje

14.20 – 14:40: Engangsplastdirektivet: i norsk rett og miljøavtalesporet – Andreas Pihlstrøm, NHO

14:40 – 15:00: 6 minutes – kjappe foredrag

15:00 – 15.20: Norsk Resy: Når markedet svikter… Om markedet for brunt papir og gjenvinning av fiber v/ Øyvind Furulund.

15.20 – 15.40: Pause

15.40 – 16:00: BillerudKorsnäs og Viken Skog: Samarbeid om bærekraftig produksjon av fiber for kartong v/ Kjell-Arve Kure.

15.45 – 16.15: Patrik Widegren, Champagneinwest: Eksplosjon i salget av dyr champagne og champagnesmaking. *NB det blir servert alkohol*

16.15 – 17.30: Scanstar-utdeling

19.00 – 22.00: Festmiddag m/ underholdning, utdeling av priser og diplomer.

PROGRAM FREDAG 11. NOVEMBER

09.00 – 09.30: Produsentansvar for emballasje i Danmark – hvordan kommer det (sannsynligvis) til å utforme seg? v/ Rikke Halkjær Kristensen, VANA – Dansk Emballageansvar

09.30 – 10.00: Verdens største og verdens første klimanøytrale plastsorteringsanlegg: Svensk Plaståtervinning om veien til Site Zero v/ Rickard Jansson

10.00 – 10.20: Pause

10.20 – 10.50: Eurofins v/ Eirin Schrøder

10:50 – 11:30: Krig i Europa, avslutningsforedrag v/ Kai Eide

11:30: Utsjekk / lunsj / hjemreise